Ocynkownia
Strona główna » Ocynkownia
Ocynkownia firmy Dumat
Dowiedz się, jak skutecznie zabezpieczyć materiał w naszej ocynkowni, wykorzystując najskuteczniejszą na rynku antykorozyjną metodę cynkowania ogniowego.
Charakterystyka ocynkowni
Nasza ocynkownia na terenie Mysłowic jest jednym z najnowocześniejszych budynków tego typu w Europie. Powstała w 2023 roku, a mimo krótkiego okresu istnienia z jej usług skorzystały już setki firm z Polski oraz innych krajów, m.in. Czech czy Niemiec.
Doświadczeni pracownicy i nowoczesne technologie
Ocynkownia Dumat jest jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Dzięki zastosowaniu odizolowanej i zautomatyzowanej komory trawialniczej, jesteśmy w stanie zachować parametry procesu na stałym wysokim poziomie. Posiadamy wannę cynkowniczą o wymiarach 7000 x 1600 x 3300 mm. , która umożliwia pracę nad stalą o maksymalnym ciężarze aż 4 ton.
Nad prawidłowym przebiegiem procesu czuwa wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem w branży cynkowniczej.
Wykorzystywana metoda cynkowania
W naszej ocynkowni wykorzystywana jest najskuteczniejsza metodę zwaną cynkowaniem ogniowym. Stalowe elementy zanurzane są w ciekłym cynku o temperaturze ok. 450°C. Otrzymana w ten sposób powłoka zabezpiecza stal i gwarantuje ochronę przed korozją.
W naszej ofercie pojawiła się możliwość świadczenia usługi cynkowania dla konstrukcji wykonanych ze stali, które do tej pory uchodziły za problematyczne pod kątem cynkowania ogniowego.
Jesteśmy w stanie zachować wymagane parametry powłoki cynkowej nie tylko dla stali z optymalną zawartością krzemu ( poniżej 0,03% i/lub w przedziale 0,15 – 0,25%) lecz również dla stali reaktywnych czyli zawierających krzem nie mieszczący się w powyższych przedziałach procentowych.
Poprzez zastosowanie nowatorskiego topnika, eliminujemy efekt dymienia podczas procesu, co pozytywnie wpływa na środowisko, jak również warunki pracy. Skutkiem innowacji jest możliwość zastosowania szerszej gamy rodzajów stali do produkcji krat pomostowych, przy zachowaniu wymagań norm PN – EN ISO 14713 – 2; PN EN ISO 1461; PN EN ISO 14713 – 1, co klientowi daje możliwość uzyskania gwarancji takiej samej jak przy stalach mało reaktywnych, jednocześnie wpływając pozytywnie na sam wygląd powłoki cynkowej.
Jak przygotować stal do cynkowania?
Kluczowe dla uzyskania dobrej jakości powierzchni po antykorozyjnym cynkowaniu metodą ogniową jest otrzymanie od zleceniodawcy odpowiednio przygotowanej stali. Materiał powinien być wolny od zanieczyszczeń, takich jak farby, oleje, smary, środki silikonowe czy resztki starych powłok. Za ich usunięcie odpowiedzialny jest zleceniodawca.
Do cynkowania nie nadają się stale automatowe, zawierające siarkę.
Ważne jest również to, aby konstrukcja poddawana procesowi umożliwiała swobodny przepływ cynku oraz jej późniejsze odpowietrzenie. Wykonanie odpowiednich otworów technologicznych można zlecić naszej firmie za dodatkową opłatą.
Więcej niezbędnych informacji można przeczytać w rozpisce warunków przyjęcia materiału do cynkowania ogniowego w ocynkowni Dumat Sp. z o.o.