Jaskinia SOLNO-JODOWA GALOS

JEST NAJNOWSZĄ ORYGINALNĄ METODĄ ZASTOSOWANIA SOLI W CELACH LECZNICHYCH I REKREACYJNYCH WG OPATENTOWANEJ TECHNOLOGII.

Wszystko zaczyna się w Krymie nad Morzem Czarnym, nasza sól pochodzi właśnie z stamtąd, powstaje w wyniku parowania wody morskiej w jeziorach Saskich, który to proces trwa 3-6 lat. Krystalizująca się sól zawiera w sobie całą życiodajną energię i skondensowaną siłę leczniczą.

Jaskinie solno-jodowe "GALOS" funkcjonują na Krymie od kilkudziesięciu lat, od piętnastu lat w Rosji i na Białorusi, od około ośmiu lat w Polsce. Jaskinie całkowicie wykonano z soli morskiej znad Morza Czarnego.

Ściany zbudowane zostały z solnych cegieł, tym samym materiałem wyłożono podłogi, a na sufit sól natryśnięto w formie stalaktytów.

Dzięki wymuszonej wentylacji i klimatyzacji z porowatych ścian odrywają się cząsteczki soli i mikroelementów do wnętrza jaskini, powodując jej zużycie i ubywanie, jednak 40-letnie doświadczenia z takimi jaskiniami w Rosji nie dają podstaw do obaw, że szybko się zużyją i zawalą.

Uwalniające się mikroelementy i mikropierwiastki znajdujące się w jaskini to cząsteczki magnezu, żelaza, miedzi, cynku, kadmu, manganu, chromu, niklu, ołowiu, bromku i fluorki. Elementem bardzo ważnym, który eksponujemy w naszej jaskini jest jod. Jest on odpowiedzialny m.in. za napięcie nerwowe, pobudliwość nerwową, niepokój, bezsenność, usprawnienie myślenia, nadmierną otyłość. Jod jest niezbędny przy wytwarzaniu hormonu tarczycy, jego niedobór prowadzi do powstawania woli. Jod obniża toksyczne działanie miedzi.

Mikroelementy i mikropierwiastki występują u nas w kilkakrotnie wyższym stężeniu niż nad morzem, a każdy oddech dostarcza wartościowych składników.

Dodatkowym atrybutem naszej jaskini jest rozsypana wokół gruboziarnista sól, której kryształki znakomicie masują punkty akupresurowe, poprawiając krążenie, oraz ogólną kondycję ciała. Wokół stoją wygodne, rozkładane fotele, dostosowujące się do indywidualnych upodobań, leżąc, lub spacerując relaksujemy się przy kojącej "morskiej" muzyce.

Jedna wizyta w naszej jaskini, a trwa ona 45 minut, daje organizmowi tyle korzyści, co trzy dni pobytu nad morzem w czasie sztormów, bo właśnie wtedy jest tam największe stężenie drogocennych składników.